Öğretmen Şaziye Tural'a Özgürlük!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.


"ADALETE YALNIZCA BİR HAKSIZLIĞA UĞRADIĞINIZDA İHTİYAÇ DUYMAYIN"

Ablam Şaziye Tural 22 Eylül 2016 tarihinde Ankara’da ücretli öğretmenlik yaptığı okulundan gözaltına alınmış ve evimizde arama yapılmıştır. FETÖ’ye ait herhangi bir şey bulamadıklarından panomda asılı Kur’an ayetlerini ve kitap özetlerini delil olarak almışlardır. Gözaltı sebebi ise FETÖ’ye yönelik Kars’ta açılmış bir soruşturmadır. Gözaltına alınan ablam 25 Eylül gününe kadar Ankara emniyetinde tutulmuş ve Kars’a gönderilmiştir. Ablam gözaltına alınmasının 14. günü savcılığa çıkarıldı ve aynı gün hakim kararıyla tutuklandı.8 ay 22 gündür cezaevinde tutuklu bulunmaktadır.

  1. Bylock Yok
  2. Sendika üyeliği YOK
  3. Cemaat içi evlilik YOK!
  4. Bank Asya’ya 1 kuruş para yatırma YOK!
  5. Cemaatle son 3 yıldır en ufak bağlantı YOK!

     Ablam Şaziye Tural 2011 yılının son ayından 2012 yılının ekim ayına kadar Kars’ta bulunmuş ve FETÖ’ye ait bir okuma salonunda ücretli öğretmenlik; ev hanımlarına ve üniversiteli bayan öğrencilerine DİNİ sohbet yapmıştır. Daha sonra Kars’tan ayrılmış ve Ankara’ya ailesinin yanına gelmiştir. KPSS sınavında düşük puan alması sebebiyle ve maddi imkânların da yetersizliğinden dolayı 2013’ün ağustos ayında Trabzon’da bir dershanede sözleşmeli öğretmenlik yapmaya başlamıştır.2013’te 17-25 Aralık olayları olmuş ve devam eden sözleşmesi sebebiyle 2014 yılının ağustos ayına kadar malum yapıdan ayrılamamıştır. Bu tarihten itibaren Ailesinin yanında yaşamakta ve İki yıldır KPSS sınavına hazırlanmaktadır ancak yeterli puanı alamadığından atanamamaktadır.

   Suçu(!) Ne?

  1. 2012’de ev hanımlarına ve üniversiteli bayan öğrencilerine DİNİ sohbet yapmak
  2. 2013 yılında dershanelerinde öğretmenlik yapmak

     Ablam Kars’tan ayrılalı dört yıldan fazla olmuştur. Ablamın, cemaatin içinde bulunduğu dönemler sizin de bildiğiniz gibi FETÖ’nün devletle ilişkilerinin çok iyi olduğu bizzat bakanların ve başbakanımızın onları desteklediği bir dönemdir. Şimdi Allah için sizleri insafa ve bizlere yardım etmeye, sesimize ses olmaya çağırıyorum. Şimdi onlar tövbe edip kurtuluyorlar da cemaatle bütün bağlantılarını keseli 3 yıl olmuş bir kadını 8 ay 22 gündür neden cezaevinde bekletiyorlar? Baklavacıların, kavurmacıların tahliye edildiği şu zamanda bizim suçumuz birilerinin damadı olmayışımız mı? Sürekli 17 Aralık olaylarının dönüm noktası kabul edildiği söyleniyor. O zaman ablam neden 8 ay 22 gündür tutuklu? Ve Henüz iddianame bile hazırlanmadı… Tutuklama bir cezalandırma yöntemi değil suçlunun kaçmasını ve delilleri yok etmesini önlemeye yönelik tedbirdir. Suç işlememiş birisi neden kaçsın!? FETÖYLE 3 yıldır herhangi bir bağı olmayan 28 yaşındaki bir bayan ne delili yok edecek!? O zaman neden tutuklanıyor…

Ablam gözaltına alınmasaydı 25 Eylül 2016 tarihinde nişanı olacaktı. Hayatında karakolla işi olmamış insanların evini Terörle Mücadele ekiplerinin didik didik aradığını bir hayal edin! 

Sahi neydi ablamın suçu! Hayatında karakola adım atmamış bir bayanı 13 gün boyunca betonun üzerinde yatıracak ne suç(!) işlemişti! Şuan da cezaevinde tek kişilik yatakta iki kişi yatacak kadar ne suç(!) işlemişti! İdarecilerimiz Müslüman kadınlara ‘‘İmanım olmasa kendimi çoktan asmıştım’’ dedirtecek hale getirdiklerinin farkındalar mı!?

Şimdi bu yazıyı size niye yazdım?  Adalete olan inancını kaybetmek üzere olan bir Müslüman kardeşinizin sesine ses olun istedim. Birilerinin bu adaletsizliklere engel olması için daha kaç masumun intihar etmesi gerekiyor? Allah’a emanet olun. Es-selamünaleyküm…

 Bugün Ahmet imzanı bekliyor!

Ahmet Tural bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Öğretmen Şaziye Tural'a Özgürlük!». Ahmet ve imza atan diğer 165 kişiye katıl.