Kampanya Kapatıldı

Öğretim Görevlisi,Okutman,Araştırma Görevlisi,Uzman,Öğretmen ve Öğretim Üyeleri: Ek ödeme mağduru akademik personel hakkı olan zammı istiyor...

Bu kampanya 629 destekçiye ulaştı


Eğitim bir toplumu ileri seviyeye taşıyan,gelişmişlik seviyesini tespit etmede kullanılan en önemli kriterdir. Günümüzde eğitim camiasında çalışan akademik personel,kendisine yardımcı idari personelden ve yetiştirip ülkeye kazandırdığı çeşitli meslek kollarında çalışan öğrencilerinden daha az ücretle çalışmaktadır. Bu durum abesle iştigaldir. Akademik personel için çeşitli dönemlerde hükümet yetkililerince iyileştirme yapılacağı yönünde medyada beyanatlar verilmiş ancak şimdiye kadar hiçbir somut adım atılmamıştır. Hatırlanacağı üzere en son geçen ağustos ayında Başbakan yardımcısı Sayın Bülent Arınç akademik personele sonbaharda (2012 yılı için) bir iyileştirme yapılacağı yönünde basına demeç vermiş ancak bu ifadesinin üzerinden neredeyse bir yıl geçmiş olmasına rağmen bu sözler hep havada kalmıştır. Şimdiye kadar yapılan çeşitli iyileştirmeler daha çok Profesör ve Doçent ünvanlı personele yönelik olmuş. Öğretim Görevlileri, Okutmanlar ve Araştıma Görevlileri'nin aldığı ücretler hep yerinde saymıştır.2014 ve 2015 yılı zam görüşmelerinin başladığı şu günlerde akademik camia olarak sesimizi duyurmak ve hakkımız olan zammı almak için bu kampanyaya desteklerinizi bekliyoruz.Bugün Nihat Burak imzanı bekliyor!

Nihat Burak ZİHNİ bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Öğretim Görevlisi,Okutman,Araştırma Görevlisi,Uzman,Öğretmen ve Öğretim Üyeleri: Ek ödeme mağduru akademik personel hakkı olan zammı istiyor...». Nihat Burak ve imza atan diğer 628 kişiye katıl.