Friedreich Ataksi Hastası Çocuklar İlaçsız Kalmasın

Friedreich Ataksi Hastası Çocuklar İlaçsız Kalmasın

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 150.000.
150.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.
sağlık bakanlığı ve tarafına murat çelebi bu kampanyayı başlattı

Sesime lütfen kulak verin, duyulmasına yardım edin... 

Friedreich Ataksi Hastalığı nedeniyle yeğenim 3 yıldır eve ve yatağa mahkum oldu, gün geçtikçe gözümüzün önünde eriyor.

Böylesi bir hastalığı Allah kimsenin başına vermesin... Ateş düştüğü yeri yakıyor.

Hastalığın etkisini durduran ilacın temini için Sağlık Bakanlığımız’dan destek gören ilaçlar kapsamına alınmasını istiyoruz. Çok kısa vakit ayırarak lütfen imza kampanyamıza destek ver ve sesimizi duyurmamıza yardımcı ol...

Friedreich Ataksisi, sinir sisteminde hasara neden olan, kalıtsal ve ilerleyici bir hastalık. Çocukluk ve erken yetişkinlik döneminde ortaya çıkıp, zaman içinde konuşma ve yürüme bozuklukları, denge kaybı gibi sorunlara neden oluyor.  

Nadir görülen bir hastalık olduğu için, “yetim hastalıklar” kapsamında olan bu hastalıktan muzdarip genç ve çocuklarımız şu ana dek tedaviye yönelik hiçbir destek alamadılar.

Hastalığın ilacı yurt dışında Almanya, Amerika ve İsviçre’de üretiliyor, 1 paket ilacın bedeli 4 bin ₺ olduğu için alım gücü olmayan yüzlerce hastamız çaresizce bekliyor.

Türkiye’de hatta dünyada fazla bilinmeyen bir kas hastalığı olan Friedreich Ataksisiyle mücadele eden, Türkiye’de kayıt altında 875 hasta var.

Senin desteğinle sesimizi duyurabiliriz. Sağlık Bakanlığımız bu hastalığı destek verilen hastalıklar kapsamına alırsa, hastalar ilaçlarını rahatlıkla alabilecekler.

Senden ricamız, imza kampanyasını imzalayarak destek vermen ve destek verebilecek arkadaşlarınla, yakınlarınla bu kampanyayı paylaşarak sesimizi duyurmamıza yardımcı olman.

Desteğin için teşekkür ederiz...

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 150.000.
150.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.