Kampanya Kapatıldı

Çin’de AVM’de esir tutulan kutup ayısı ve çeşitli hayvanlar doğaya geri salınsın

Bu kampanya 28.583 destekçiye ulaştı


Çin’de bulunan Grandview Alışveriş Merkezi’nin küçük bir akvaryum içinde tuttuğu kutup ayısı yaşam savaşı veriyor.

Yerde üzgün bir şekilde yatarken çekilmiş videosunun ortaya çıkmasından sonra dünyanın en mutsuz kutup ayısı olarak nitelendiriliyor.

Geçtiğimiz haftalarda bizim gibi bir hayvan sever örgüt Animals Asia, Guangzhou bölgesindeki AVM’de akvaryumda tutulan kutup ayısının serbest bırakılması için imza kampanyası düzenlemişti. Biz de SOHAYKO olarak kendilerine tam destek veriyoruz.

Bahsedilen kutup ayısı, alışveriş merkezi içindeki ufak bir akvaryumda tutuluyor. Kutup ayısıyla birlikte bu AVM’de 6 morina, 5 mors buzağı ve bir kurt da yer alıyor. Grandview Alışveriş Merkezi’nde insanların ilgisini çekmek için tutulan bu hayvanlarla her gün sayısız ziyaretçi fotoğraf çekse de, ayının çektiği acı, gözlerinden okunuyor.

Hangi şartlarda olursa olsun herhangi bir hayvanın bu şekilde tutulması için hiçbir bahane üretilemez. Hayvan hakları savunucuları olarak bu duruma kızgınız. Bu canlıların doğal olmayan koşullarda yaşaması tamamen yanlış ve hayvan haklarına aykırıdır.

Çin’de vahşice esir tutulan kutup ayısı ve diğer hayvanları gören herkesin içi acıyor.

Bu görüntüler, kutup ayısının videosunu izleyenlerde, bu durumu öğrenen tüm vicdan sahibi insanlarda olduğu gibi bizim ruhumuzda da derin bir yara açtı. Biz hayvan sever ve hayvan hakkı savunucusuyuz.

Esaret altında tutulan bu dostlarımız bizler için birer “can”dır. Tıpkı biz insanlar gibi doğuştan yaşam ve iyi yaşama hakkına sahip varlıklardır.

Bu durum düzeltilerek bu hayvanların doğal yaşam ortamına geri salınmaları için Çin Hükümeti’nden gerekli çalışmaların yapılarak hayvan severler ile paylaşılmasını arz / talep ederiz.Bugün Sohayko imzanı bekliyor!

Sohayko Dernegi bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Çin’de AVM’de esir tutulan kutup ayısı doğaya geri salınsın». Sohayko ve imza atan diğer 28.582 kişiye katıl.