Çalışan Hekimi Engellemek Bize Yakışmaz ! Kullanamadığın Bir Ameliyathane Olmamalı !

Çalışan Hekimi Engellemek Bize Yakışmaz ! Kullanamadığın Bir Ameliyathane Olmamalı !

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.
25 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Mesut Bayraktar bu kampanyayı başlattı

Herkese Merhaba;

Serbest meslek icrasıyla Hekimlik faaliyetine özel muayenehanemde devam etmekteyim. Yaşamış olduğum sistemsel bir sıkıntının tespitini paylaşmak istiyorum. Çözüm için kamuoyunun ( senin ) desteğine ihtiyaç duyuyorum. SENİN desteğin, ETKİLEŞİM AĞIN - NETWORK' un olmadan bu çözülemez.

Özel muayenehanelerde sunulan Hekimlik icrasının daha kaliteli ve ayrıcalıklı ( eşit olmayan ve standart üstü )  verildiğini herkes bilmektedir. Bu konuda hiçbir sıkıntı yoktur. Ben parası pulu neyse vereceğim ve muayene olmak istiyorum ve düzgün bir şekilde, sağlığım hakkında yetkin, tecrübeli bir  hekimden bilgi  - tedavi almak istiyorum şeklinde bir konsensus oluşmuş olup; buda şuan için muayenehane hekimi olarak vatandaş tarafından kabul edilmiştir. 

Muayenehanede tanısı konulan; tedavisi ameliyat  olan bir hastanın, devlet hastanesinde  ameliyatı özel muayenehane hekimi tarafından yapılamamaktadır - yaptırtılmamaktadır.

Vergilerinle sıfırdan teşekkül ettirdiğin kamusal sağlık imkanlarından faydalanarak; Hekim Hasta Bağının kurulduğu, özel muayenehane hekiminin tecrübesini - yetkinliğini cerrahi konularda kamunun = devletin  imkanlarını MUAYENEHANE Hekiminin kullanamaması; kullandırılmaması, engellenmesi, yasaklanması hastayı yani seni CEZALANDIRMAKTADIR.

Özel muayenehane hekiminin, senin - annenin - eşinin ameliyatı için  devlete ( sana, bana)  ait olan ameliyathanelerin - laboratuvarların maddi kullanım  bedelini hekimin ödeyerek kullanabilmesi; Hekime BU İMKANIN VERİLMESİ adaletli ve hakkaniyetli bir gerekliliktir.

 Bu olmadığında yani Hekim her bir ameliyat için; kamu kurumuna parasını vererek, ödeyerek dahi bir kamusal imkanının( ameliyathane - laboratuvar) kullanımının olmaması, yasak olması; Muayenehane Hekimini  lanetlenmiş atfedilmesi yanında hastayı ( seni , sevdiklerini ) CEZALANDIRMAKTADIR. 

Şimdi benim özel muayenehanem var, çok şükür ben bu çalışma şekliyle mutluyum, karakterim gereği de bu şekilde bağımsız - müstakil, şahsi, kuralları kendimin koyduğu şekilde çalışmak istiyorum. Hayatımı ve çalışma disiplinimi kendim belirliyorum. Ben bu yolu seçtim, bu benim demokratik meslek  anlayışım ve bu demokrasime saygı duyulması anayasal zorunluluktur. Fakat benim bu davranışım nedeniyle hasta olan birey ( yani sen ve/veya sevdiklerin ) CEZALANDIRILIYOR !

Kanun koyucu; Seni özel muayenehane hekiminden (benden ) uzak tutarak; maddi olarak beni zayıf - güçsüz duruma sokmakta ama esas zararı sana ( hem de hasta , güçsüz olduğun bir anda ) ESAS CEZA FATURASINI sana (hasta - muhtaç haline) kesmektedir. 

*** Lanetlenmiş Muayenehane Hekimi

*** Mağdur & Cezalı Hasta

Ki bu Anayasayamıza vede TBMM nin imza koyduğu Evrensel İnsan Haklarına da aykırıdır. Bir hekimin önünün tıkanması toplumsal sıkıntıları çekilmez hale getirir.

Özel muayenehane hekimi; maddi bedelini devlet hastanesine ödeyerek kamunun = devletin ameliyathanesini ve laboratuvarını kullanabilmelidir.

  • Burada kişi tedavisiz kalmayacağı için, tedavisi uzamayacağı için kamunun maddi menfaati vardır. Bir tedavinin uzaması, en az 10 kişinin tedavi alamamasıdır.
  • Hekim bu hizmetleri kamudan satın alacağı için bir maddi bedel ödeyeceği için hazine gelir elde etmiş olacaktır.
  • İyileşemeyen insan saldırır ve sağlıkta şiddet üretir. Bak buda  ciddi anlamda azalır. Hiç kimse hastanelere kavga etmek için gitmez. Vatandaşı hekimle yüz göz ettirmek yerine, vatandaşa makul alternatifler sunmak gayet adil ve insani olandır.
  • Hastanelerde ki gereksiz yük ve gereksiz atıl kapasite azalır, verimlilik artar.
  • Hastalar( sen ve/veya sevdiklerin ) kilometrelerce yol çekmeden en yakın uygun kamu kuruluşunun imkanlarını kullanmış olursunuz.

Özel muayenehane hekimi = sana daha çok vakit ayıran hekim; kamunun ameliyathanesini ve laboratuvarını; maddi bedelini ödeyerek kullanabilmelidir.

* Nasıl köprülerden geçerken devlete ücret ödüyorsak, Özel muayenehane hekimide ameliyatını devlet hastanesinde yaptığında bedelini ödesin.

--- Bedelini verdikten sonra sorun kalmamalı... 

--- Hekimi lanetlemek, ona sırt çevirmek medeniyetimize ihanet etmektir.

* Nasıl 1 aylık mezuniyeti olan bir Eczacı; hatta KOSGEB üzerinden hibe devlet desteği alarak kendi Eczanesini açan; bir Eczacı SGK ile anlaşıp mesleğini serbest icra edebiliyor ise; Hekimde Devlet Hastanesinin Ameliyathane & Laboratuvar imkanlarının bedelini ödeyerek hastalarının tedavisini yapabilmelidir.

*** ELBETTE BEDAVAYA KAMU KAYNAKLARINI KULLANARAK  MESLEĞİNİ İCRA ETSİN DEMİYORUM !

*** BİR HEKİM PARASINI - BEDELİNİ VEREREK , MESLEĞİNİ EKSİKSİZ İCRA EDEMİYOR İSE BU POLİTİKA SANA - SEVDİKLERİNE BİR CEZADIR.

Parasını vererek bir imkanın kamudan temin edilememesi , asli vatandaşın bundan mahrum kalmaması için destek vermeni rica ediyorum.

Ben ve hastalarım 5 km yakınlıkta olan kamusal sağlık imkanlarını kullanamıyoruz.

70 km uzaktaki özel hastanenin imkanını kullanıyoruz. 

*** Bu adil - hakkaniyetli değil !

Bazı özel hastanelerin de aynı kamunun yaptığı engelleme, hekimin işine - yoluna taş koyma eylemini uyguladığını da belirtmek istiyorum.

Bu sorunu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum ve desteğini - etkileşim alanını- network'ünü kullanmanı istiyorum.

Herkese sağlıklı günler...
Muğla'dan sevgi ve saygılarla...


Op. Dr. Mesut Bayraktar Kadın Hastalıkları & Doğum Uzmanı 

Son Sözüm: Kadın Hastaysa Evde Huzur Yoktur.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.
25 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.