حامیان ایران

37,905 supporters

  Started 5 petitions

  Petitioning سازمان حفاظت محیط زیست ایران, info@khzdoe.ir , شهرداری اهواز, فرماندار اهواز

  درخواست برای شناسایی و محاکمهٔ سریع عاملان قتل و سوزاندن سگ‌ها در اهواز

  حضور محترم ریاست دادگستری استان خوزستان، ریاست محیط زیست ایران، ریاست محیط زیست استان خوزستان، فرماندار اهواز و شهردار اهواز، باز هم جنایتی دیگر در استان خوزستان اتفاق افتاد: گزارشات حاکی از آن‌اند که شهرداری منطقه ۸ اهواز سیصد سگ بیخانمان را در منطقهٔ مهدیس، کوی بنکداران کشته و آتش زده است. سیصد حیوان مظلوم که شهروندان این آب و خاک محسوب می‌شدند و مثل همهٔ ما حق بودن، زندگی و امنیت را داشتند. سیصد موجود بی‌گناه که جرمشان فقط و فقط به دنیا آمدن در سرزمینی بود که به نظر می‌رسد معرفت و وفا و راستی در آن پشیزی نمی‌ارزد و اینکه چنین جنایتی نه از طرف یک یا چند فرد پریشان‌احوال بلکه به صورت سیستماتیک و از سوی یک نهاد دولتی، آن هم نهادی که ارتباط مستقیم با تمام اقشار جامعه دارد و باید مبّلغ فرهنگ مهربانی و پاکی و راستی باشد صورت گرفته است، تکان دهنده‌تر از آن است که در کلماتی مثل «ناگوار» و «ناامید کننده» و «دردناک» بگنجد. به نظر می‌رسد که جنایت در برابر حیوانات مظلوم، دارد به یک روال عادی در استان خوزستان تبدیل می‌شود و نابکاران و خطاکاران را باکی نیست. لابد با خودشان می‌گویند کدام محکمهٔ عدالت می‌خواهد به فریاد ناشنیدهٔ سیصد حیوان بی‌زبان و بی‌وکیل برسد؟ این حیوانات صدا و زبانی نداشتند ولی ما وکیل و زبان آنهاییم و تا زمانی که خطاکاران به پای میز محاکمه کشانده نشوند، ساکت نخواهیم نشست. بدین وسیله ما مخالفان خشونت و آزار و جنایت، از شما تقاضا می‌کنیم در اسرع وقت آبروی این شهر و استان و همچنین، سازمان‌های تحت نظارت خود را بخرید و عاملان این جنایت شنیع را شناسایی و محاکمه کنید. با احترام

  حامیان ایران
  28,148 supporters
  Petitioning شهرداری بندرعباس

  درخواست برای تحقیق و رسیدگی به سگ‌ها در پناهگاه تل‌سیاه بندرعباس

  انتشار خبرهایی از وضعیت نامناسب و کشتار سگ‌های بی‌آزار و سالم در پناهگاه تل‌سیاه بندرعباس باعث نگرانی حیوان‌دوستان و مخالفان آزار و کشتار و خشونت در ایران شده است. تا بیش از یک سال پیش مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس سگ‌ها را می‌گرفت، به این سوله می‌آورد و بدون رسیدگی و آب و غذا به حال خود رها می‌کرد تا بمیرند تا اینکه حامیان داوطلب به کمک این حیوانات شتافتند. آنها به مدت یک سال به صورت داوطلبانه در این سوله غذارسانی کردند و به وضعیت سگ‌ها رسیدگی کردند. اخیراً مدیریت پسماند، مسئولیت این سوله را به پیمانکاری سپرده است که نه تنها هیچ هزینه‌ای برای نگهداری حیوانات نمی‌کند بلکه خبرهایی از کشتار سگ‌ها در این سوله هم پخش شده‌اند. بر اساس گزارشات رسیده، حیوانات در همین لحظه تشنه و گرسنه‌اند و اجساد هم‌بندانشان را می‌خورند. بدین وسیله از شهرداری بندرعباس تقاضا می‌کنیم در اسرع وقت تحقیقات کافی در مورد وضعیت حیوانات در این پناهگاه صورت گیرد و سوله به افراد دلسوز و مسئول در قبال جان حیوانات سپرده شود.  

  حامیان ایران
  174 supporters
  Petitioning شهرداری بوشهر, سازمان محیط زیست بوشهر, سازمان محیط زیست کشور, استانداری بوشهر

  تقاضا برای پی‌گیری علت انتقال سگ‌ها از پناهگاه بوشهر

  چند روز است انتشار کلیپی از طرف یکی از حامیان حیوانات بوشهر باعث نگرانی حیوان‌دوستان و حامیان حیوانات و حتی کسانی که در بطن حمایت از حیوانات نیستند شده است. در این کلیپ، تعدادی کارگر که ادعا می‌شود کارگران شهرداری‌اند دیده می شوند که به سگ‌هایی که توسط پیمانکار شهرداری زنده‌گیری شده‌اند یورش می‌برند و وحشیانه آنها را در کامیون بار می‌کنند. پیمانکار شهرداری نمی‌داند سگ‌ها کجا برده می‌شوند و به گفتهٔ حامیانی که این سوله را زیر نظر داشته‌اند این اولین بار نبوده که رفت و آمدهای مشکوک کامیون در این سوله دیده شده است. به گفتهٔ کسانی که در منطقه حضور دارند، پیمانکار شهرداری سگ‌ها را جمع‌آوری می‌کند و هر از چند گاهی ماموران شهرداری این سگ‌ها را بدون عقیم‌سازی با خود می‌برند. چیزی که حامیان را در سراسر کشور بسیار نگران کرده است این است که این سگ‌ها به کجا برده شده‌اند. با توجه به اینکه این سگ‌ها عقیم‌سازی هم نشده بودند احتمال رهاسازی آنها تقریباً مردود است و حتی اگر رهاسازی شده باشند، این سوال پیش می‌آید که کجا رها شده‌اند؟ آگاهی‌رسانی در این مورد می‌توانست باعث آسودگی خیال حامیان شود ولی تا کنون توضیح قانع کننده‌ای در این باره ارائه نشده است و با توجه به اینکه کارگران چینی زیادی در بوشهر کار می‌کنند، این عدم آگاهی باعث افزایش حدس و گمان‌ها و شایعاتی شده است که حتی فکر کردن در مورد آنها در کشوری مانند ایران مایهٔ شرمساری است.   با امضای این پتیشن کمک کنید این مسئله مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد و سرنوشت این حیوانات مشخص شود.

  حامیان ایران
  1,855 supporters
  Petitioning شهرداری بوشهر, سازمان محیط زیست بوشهر, سازمان محیط زیست ایران, استاندار بوشهر

  تقاضا برای تحقیق در مورد سرنوشت سگ‌های منتقل شده از پناهگاه بوشهر

  حضور محترم استاندار بوشهر، ریاست کل سازمان محترم محیط زیست، ریاست سازمان محیط زیست استان بوشهر و شهرداری بوشهر، چند روز است انتشار کلیپی از طرف یکی از حامیان حیوانات بوشهر باعث نگرانی حیوان‌دوستان و حامیان حیوانات و حتی کسانی که در بطن حمایت از حیوانات نیستند شده است. در این کلیپ، تعدادی کارگر که ادعا می‌شود کارگران شهرداری‌اند دیده می شوند که به سگ‌هایی که توسط پیمانکار شهرداری زنده‌گیری شده‌اند یورش می‌برند و آنها را در کامیون بار می‌کنند. پیمانکار شهرداری نمی‌داند سگ‌ها کجا برده می‌شوند و به گفتهٔ حامیانی که این سوله را زیر نظر داشته‌اند این اولین بار نبوده که رفت و آمدهای مشکوک کامیون در این سوله دیده شده است. به گفتهٔ کسانی که در منطقه حضور دارند، پیمانکار شهرداری سگ‌ها را جمع‌آوری می‌کند و هر از چند گاهی ماموران شهرداری این سگ‌ها را بدون عقیم‌سازی با خود می‌برند. چیزی که حامیان را در سراسر کشور بسیار نگران کرده است این است که این سگ‌ها به کجا برده شده‌اند. با توجه به اینکه این سگ‌ها عقیم‌سازی هم نشده بودند احتمال رهاسازی آنها تقریباً مردود است و حتی اگر رهاسازی شده باشند، این سوال پیش می‌آید که کجا رها شده‌اند؟ آگاهی‌رسانی در این مورد می‌توانست باعث آسودگی خیال حامیان شود ولی تا کنون توضیح قانع کننده‌ای در این باره ارائه نشده است و با توجه به اینکه کارگران چینی زیادی در بوشهر کار می‌کنند، این عدم آگاهی باعث افزایش حدس و گمان‌ها و شایعاتی شده است که حتی فکر کردن در مورد آنها در کشوری مانند ایران مایهٔ شرمساری است. بدین وسیله از شما تقاضامندیم در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کنید، ترتیبی دهید که تحقیقات لازم در مورد سرنوشت این حیوانات انجام شود و توضیحات کامل در این زمینه ارائه شود. مبادا که چنین جنایات هولناک و شرم‌آوری در کشورمان در حال رخ دادن باشند. با سپاس.

  حامیان ایران
  4 supporters