T.C. İçişleri Bakanlığı: Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı "Hayvan Polisi Teşkilatı" kurulsun!
 • Petitioned Muammer Güler

This petition was delivered to:

T.C. İçişleri Bakanı
Muammer Güler

T.C. İçişleri Bakanlığı: Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı "Hayvan Polisi Teşkilatı" kurulsun!

  1. Petition by

   C A

   Ankara, Türkiye, Turkey

Türkiye'de; sokakta aç, susuz, yaralı ve ölmek üzere olan binlerce hayvan bulunuyor! Bu hayvanların çoğu sahibi tarafından dışarı atılmış veya unutulmuş. Bir kısmı da kuduz. Bu hayvanlar için bir polis teşkilatı kurulmalı. Bu teşkilatın yapacakları basit ama etkili. Sokaktaki aç/susuz/yaralı hayvanları toplayacak ve veterinerlere götürecek, muayene ettirecek. Hayvan barınaklarına bırakacak veya bir insan aileye verecek... Ve hayvanlar için başka görevler de yapılabilecek, küçük ama dinamik bir teşkilat. Proje için ABD'de uygulanan sistem örnek alınmalı. ABD'nin birçok eyaletinde "hayvan polisi" var. Medeni ve uygar bir sistem gerçekten. Öbür  türlü gönüllüler varsa elinden geldiği kadarıyla hayvanlara yardım ediyor. Ancak çok yetersiz! Hedef; Türkiye'de yaşamaya çalışan sokak hayvanlarının kurtarılması! Türkiye'de "Hayvan Hakları" iyi durumda değil, buna sahip çıkılmalıdır! Bu fikir; değiştirilebilir ve/veya geliştirilebilir. Ancak kesinlikle konu yönünde somut adımlar atılmalıdır. Katılan herkes lütfen imzasını atsın!

NOT: Lütfen daha fazla bilgi ve gelişmeyi öğrenmek için sayfanın en altındaki "haberler" bölümüne bakınız...

 

Recent signatures

  News

  1. Reached 500 signatures
  2. Barınak konusu ve eğitim

   C A
   by C A
   Petition Organizer

   Barınaklar, bu teşkilata bağlı olmak üzere; mutlak gözetim, denetim, güvenlik ve bakım içerisinde olmalıdır. Yani barınakların şu anki durumundan kat ve kat daha iyi olması demek bu. Ayrıca toplumsal eğitim de kesinlikle olmalı!

  3. Cevap

   C A
   by C A
   Petition Organizer

   Değerli imzacılar! "Değiştirilebilir ve geliştirilebilir" sözüne dikkat ediniz. Aynen böyle olmalı diyen yok. "Konu yönünde farklı ve daha faydalı çözüm fikirleri de kesinlikle olmalıdır" diyorum. Ayrıca "Türkiye'de "Hayvan Hakları iyi durumda değil, buna sahip çıkılmalıdır!" sözüme de dikkat lütfen. "Barınakların, devletin gözetiminde modernce ve hayvan haklarını gözeterek iyileştirilmesi" de bu kampanya düşüncesi ile birliktedir. Ve "geliştirilebilme" içerisindedir. Zira söz konusu teşkilat, buna çözüm üretmek için kurulacaktır. Ayrıca yorumları asla silmem. Onlar, "Destekçiler" başlığının yanında ve "Sonuncu" içerisinde. Konu ile ilgili yorumların tümünü beğeniyorum ki kampanya da gözükebilsin diye. Değerli eleştirileriniz için çok teşekkür ediyor ve bunların tamamına net cevap verdiğimi sanıyorum, - Can ATAKAN

  4. #Twitter

   C A
   by C A
   Petition Organizer

   Twitter'daki tabela başlığımız: #TürkiyedeHayvanlarİçin

  5. Destek lütfen!

   C A
   by C A
   Petition Organizer

   Change.org'da bulunan, tüm hayvansever ve çevresine duyarlı değerli vatandaşlarımızın imza vermesi dileğiyle...

  6. Reached 50 signatures
  7. Kampanya başladı!

   C A
   by C A
   Petition Organizer

   Kampanyayı başlatmış bulunuyorum...

  Supporters

  Reasons for signing

  • Arda Şenel ANKARA, TURKEY
   • about 1 year ago

   I am Veterinar! We need to protect 'em before heal em!

   REPORT THIS COMMENT:
  • Elif Ceran ANKARA, TURKEY
   • about 1 year ago

   Kesinlikle olması gerekiyor. Terkediken veya sokakta kalan hayvanlar onlara iyi şekilde bakılmayı ve ilgiyi hakediyorlar. Lütfen bu konuda herkes duyarlı olsun .

   REPORT THIS COMMENT:
  • Elif Ceran ANKARA, TURKEY
   • about 1 year ago

   Artık türkiyede de hayvan koruma polisi olmalı ve ben bu işe gönüllüyüm lütfen bu konuyla ilgilenin lütfen

   REPORT THIS COMMENT:
  • şirin ergin dülgeroğlu İZMIR, TURKEY
   • about 1 year ago

   çünkü hayvanları seviyorum ve kızımda çok seviyor ve onları bir bebekmiş gibi koruyup kolluyor ...hayvanları koruma konusunda çok fakir gönüllüyüz ve yapılanlar çok zayıf ...bu konuda daha duyarlı olmalıyız

   REPORT THIS COMMENT:
  • yasemin gedik İZMIR, TURKEY
   • about 1 year ago

   17 kedi yavrum var henüz gözleri açılmamış,gözleri açılmış ve 2 boy daha gözleri açılmamış olanların yaşama şansları çok düşüktü daha doğar doğmaz anneleri temizleyemeden öldürmüşler annelerini 4 bebeğide atmışlar sokaklara çocukların ellerinden aldım en azından o 4 taneye bakabilecek emanet edebileceğim bir yer olmalıydı içim rahat teslim edebilseydim ama belediye yada bi başka kurum sahip çıkmadılar telefonla aramadık yer bırakmadım imkan olsa da biz hayvan severler açsak bir yerler kendimiz toplasak biz baksak büyütsek belediye alıyor evet ama 3 sokak ötede bırakıyor..polis olmalı evet ama 60 yaşındaki bi kadını o yavruların annesini öldüren kadına kim ne yapabilir ???

   REPORT THIS COMMENT:

  Develop your own tools to win.

  Use the Change.org API to develop your own organizing tools. Find out how to get started.