Sokak Hayvanları İçin Önerilen Ölüm Kamplarını Durdurun
 • Petitioning Recep Tayyip Erdoğan

This petition will be delivered to:

Başbakan
Recep Tayyip Erdoğan

Sokak Hayvanları İçin Önerilen Ölüm Kamplarını Durdurun

  1. Animal Lover
  2. Petition by

   Animal Lover

   London, United Kingdom

Hayvanseverler ve hayvan haklarını koruma organizasyonları, hükümetin oldukça kapsamlı olan 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda değişikliğe gitme önerisi karşısında şoka girdi ve oldukça öfkelendi.
Gizlilikle hazırlanan ve 2012 Eylül ayında meclise sunulan yasa tasarısı eğer kabul edilirse bu, Türkiye’deki bütün sokak hayvanları için yavaş ve acılı bir ölüm anlamına gelecek!
Hükümetin politikalarında 180 derece döndüğünü gösteren bu plan, şu anda mevcut olan "Yakala, Kısırlaştır ve Serbest Bırak" programını ortadan kaldırmaya niyetleniyor. Bunun yerine BÜTÜN sokak hayvanlarının (kediler de dahil) belediyelerce toplatılıp adına “Doğal Hayat Parkları” dedikleri yere koyulmasını öneriyor.
Bu kulağa hoş geliyor olabilir ama bu parklar tellerle çevrili, muhtemelen ormanlık arazilerde yer alacak. Bunlar nüfusun yoğun olduğu bölgelere uzak kalacağı için hayvanlar kendi kaderleriyle başbaşa kalacak. Açlıktan ölmeyenler, muhtemelen kısıtlı yiyecek kaynağı yüzünden çıkan kavgalarda yaralanacak ve hayvanlar arasında hastalıklar hızla yayılacak.
Şu anda belediyelerin çoğunda bu hayvanlara layıkıyla bakacak ya da kısırlaştıracak bir veteriner yok. Hatta bazı belediyeler kendi bünyelerindeki hayvan barınaklarına bile doğru düzgün bakamıyor. Hal böyleyken, şehir merkezinden uzak bu parklarla kim ilgilenecek? Hayvanların haklarını gözetmek ya da gerçekten oraya götürülüp götürülmediklerini bilmemize imkan olmayacak! Sonunda bu “parklar”ın toplama kamplarından farkı kalmayacak.
Eğer hayvanları seviyor ve Türkiye’yi önemsiyorsanız LÜTFEN devlete ne kadar büyük bir hata yapmak üzere olduğunu ve bunun kabul edilemez olduğunu gösterin!

Bu yasa değişikliğini etkileyecek güce sahipsiniz. Lütfen bu kampanyayı imzalayarak bu konuya karşı koyan binlerce insana destek verin.

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler,

Recent signatures

  News

  1. Reached 4,000 signatures
  2. Kısırkaya’da yeni bir Hayırsız Ada mı doğuyor?

   Animal Lover
   Petition Organizer
   Güzin Abla | Kısırkaya'da yeni bir Hayırsız Ada mı doğuyor?

   5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nda değişiklik yapılmasını öngören tasarı henüz yasalaşmadı ama bu değişiklik için hazırlanan 20 bin köpeklik 'dev barınak' bitme aşamasında. Buranın bir köpek yok etme merkezi olarak hazırlandığını düşünüyoruz.

  3. Reached 1,500 signatures

  Supporters

  Reasons for signing

  • Cüneyt Uğur Şanlı TüRKIYE BURSA BURSA, TURKEY
   • 16 days ago

   çünkü onların da bizim gibi canları var ve onların da bizim kadar yaşama hakları var

   REPORT THIS COMMENT:
  • Cazzibe k Kinaş İZMIR, TURKEY
   • about 1 month ago

   Hayvanlarında yaşam hakkı var

   REPORT THIS COMMENT:
  • Charp Shenol ANKARA, TURKEY
   • 2 months ago

   Hayvanlar da tıpkı bizim gibi birer canlı. Size böyle yapıldığını düşünün. Aç, susuz kalıp sokaklarda karşıdan karşıya zor geçmek, birinin kapısına gidince tekme yemek, ya da hiç bir şey yapmadığınız halde öldürülmek. İşte bu yüzden bende ölüm kamplarının durdurulması için bu kampanyaya imza attım ve yapabilseydim tekrar tekrar atardım!

   REPORT THIS COMMENT:
  • murat durmaz İSTANBUL, TURKEY
   • 2 months ago

   öldürmelerimi asla istemem

   REPORT THIS COMMENT:
  • Cenap Börühan IZMIR, TURKEY
   • 2 months ago

   Sayfayı kim düzenlemiş ise İsim,Soyad yazmış..İsim,Soyad olmaz..Ya isim,soyisim olur,ya da ad,soyad olur.Biraz dikkat..Lütfen.

   REPORT THIS COMMENT:

  Develop your own tools to win.

  Use the Change.org API to develop your own organizing tools. Find out how to get started.