Ağaoğlu #Maslak1453: İstanbul uyan, kabusun gerçek oluyor!
 • Petitioned Ali Ağaoğlu

This petition was delivered to:

Ağaoğlu Holding
Ali Ağaoğlu

Ağaoğlu #Maslak1453: İstanbul uyan, kabusun gerçek oluyor!

  1. Yeşilist Rehber
  2. Petition by

   Yeşilist Rehber

   Istanbul, Turkey

 1.  
 2.   
November 2012

Victory

Fatih Ormanları’nın yanı başında 320.000 metrekarelik beton bir yapılaşmanın inşa edilecek olması, Türkiye’nin ilk yeşil rehberi olan bizi son derece tedirgin etmişti. Maslak 1453 Projesi’nin sahibi Ağaoğlu Holding’e yönelik olarak Change.org’da bir kampanya başlattık. Amacımız, Maslak 1453 Projesi’nin Fatih Ormanları’nın yanı başında yükselmesini ve halka ait olan ormanın özel mülk gibi kullanılmasını engellemekti. Bu durumdan rahatsız olan herkes kampanyayı hemen sahiplendi ve iki günde neredeyse 30.000 imza toplandı. Sonrasında Ali Ağaoğlu, katıldığı Siyaset Meydanı programında bir açıklama yapmak durumunda kaldı ve ormanda tek bir ağaç bile kesmediklerini söyledi. Bu açıklamaların hemen ardından, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, “ormanın kullanım haklarının kendisinde olduğunu iddia eden” Ali Ağaoğlu’na bir açıklama yaparak böyle bir hakkın tahsis edilmediğini kamuoyuna duyurdu. Gazeteciler, Ağaoğlu’nun bu projeyi nasıl aldığını ve projeye kim tarafından, nasıl izin verildiğini sorgulamaya başladılar. 5 Kasım itibariyle "Fatih Ormanları'nın kullanım hakkı bizde" ibaresi Maslak 1453 internet sitesinden kaldırıldı. Dahası, Maslak 1453’ta ev sahibi olanların açık alan etkinlikleri için kullanması planlanan 'MyForest' orman projesi de internet sitesinden çıkartıldı. Tüketici Örgütleri Federasyonu, yanıltıcı reklam yayınladıkları gerekçesiyle Ağaoğlu Holding’e dava açtı. En son olarak ise USGBC’ye yapılan başvuru sonucunda internet sitesinden “Leed Gold Sertifika adayı” ibaresi de kaldırıldı. Bütün bunlar sadece bir hafta içinde kampanyanın yarattığı etki ile gerçekleşti ve bu sadece bir başlangıçtı. İlerleyen günlerde birbiri ardına oluşan gelişmelerin sonucunda Fatih Altaylı gazetedeki köşesinde Ağaoğlu Holding'in ormanı kullanma hakkını nasıl aldığını açıklayan bir yazı yazdı. Birkaç gün sonra, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa ve Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet Özyanık, bugün HaberTürk televizyonunda canlı yayında yaptığı açıklama ile Ağaoğlu’nun ortağı olduğu AKC Petrol’ün Fatih Ormanları’nda mesire yeri işletme ruhsatını iptal ettiklerini duyurdu. Bu, Maslak 1453 Projesi’nin Fatih Ormanları’nı kullanamayacağı anlamına geliyor.

Biz İstanbullular, kendini buraya ait hissedenler ve bu şehri sevenler olarak, en başından beri hep bir ağızdan şehrimizin yeşil alanlarını tehdit eden projeler görmek istemediğimizi belirtiyoruz.  Yüzyılların kenti, yuvamız, gürültüsüne, karmaşasına rağmen sevdiğimiz şehrimiz bugün koskoca bir metropol olan İstanbul'un kendine has doğası, kültürü, değerleri, Boğaz'ı, yüzyılların izlerini taşıyan mahalleleridir, bu şehrin albenisi.

Sürdürülebilir olan; bir şehrin kültürünü, yapısını, doğasını bozmadan o şehrin insanları için yaşam alanları oluşturmaktır.  Ancak günümüz İstanbul'u her geçen gün yeşili daha da yok eden bir biçimde büyümekte ve kendine özgü kültüründen uzaklaşmaktadır. Maslak 1453 projesinin gerektirdiği altyapı, enerji ve ulaşım ihtiyacı ister istemez yanıbaşındaki ormanın yapısını değiştirecek ve biz İstanbulluların yeşil alanları azalacaktır.

Bizler nefes alabildiğimiz sayılı alandan biri olan Fatih Ormanı'nın yanı başında bitecek olan bu beton kütlesinden rahatsızız. Şehir bünyesindeki yeşil alanların giderek azalmasının, yarınlara çocuklarımıza yeşil alan bırakamayacak olmanın haklı endişesi içindeyiz. Nefes alabilecek doğal alanlar ararken, her geçen gün şehrin sosyo-kültürel yapısını zedelendiğini, yeşilin azaldığını görüyoruz.  Gittikçe büyüyen İstanbul'da giderek azalan yeşil alan aslında bizlerin doğaya olduğu kadar kendimize de saygı göstermediğimizin bir göstergesidir. Gelecek nesillere yaşanabilir bir İstanbul bırakmak için Maslak 1453 projesini istemiyoruz.

Yeşilist Ekibi

Recent signatures

  News

  1. Fatih Ormanları'ndan bir haber daha var! Villa inşaatına izin çıkmadı!

   Zennube Ezgi Kaya
   Campaigner, Turkey

   Sarıyer Belediyesi, Fatih Ormanı içerisinde Bilgili Holding-Doğuş Holding ortaklığıyla yapılması planlanan 108 villa, 15 bin kişilik salon, mağazalar ve restoranları içeren Park Orman Tabiat Parkı projesine ruhsat vermeyeceğini açıkladı.

   DHA'nın haberine göre, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, "İddia edildiği gibi Fatih ve Kuzey Ormanları’ndaki yapılaşmalara imar izni ve ruhsatı vermedik. Vermeyeceğiz. Sivil Toplum Kuruluşları’nın ve halkın içinde olmadığı hiçbir girişimin parçası da olmadık. Olmayacağız" açıklamasında bulundu.

   http://t24.com.tr/haber/fatih-ormanina-villa-projesi-reddedildi,273738

  2. Ergem Şenyuva'nın IMC TV röportajı

   Serdar Paktin
   Petition Organizer
   Yeşil Bülten - 9 Kasım 2012

   Gündemdeki sıcak gelişmelerin yanı sıra Türkiye'nin tek kapsamlı yeşil rehberi Yeşilist'in kurucusu Ergem Şenyuva ile hem yesilist.com hem de Ağaoğlu Maslak 1453 projesine karşı başlattıkları imza kampanyasıyla ilgili gerçekleştirdiğimiz sohbeti bulabilirsiniz.

  3. Orman talanı devam ediyor! Park Orman da imara açıldı.

   Serdar Paktin
   Petition Organizer
   Orman talanı devam ediyor

   Ege Turizm'e tahsis edilen 17 dönümlük Parkorman'ın imara açıldığı iddia ediliyor. Şişli Belediyesi Meclis Üyesi Dursun Çaltı, Serdar Bilgili'nin sahibi olduğu Ege Turizm şirketine tahsis edilen 17 dönümlük Parkorman arazisinin resmen imara açıldığını belirtti ve itiraz dilekçesini sundu. İstanbul'da orman talanı sürüyor.

  4. Reklamcılar Derneği, Ağaoğlu'nu Rekabet Kurulu'na verdi

   Serdar Paktin
   Petition Organizer
   Reklamcılar Ağaoğlu'ndan şikayetçi!

   Deniz ÇİÇEK / HABERTÜRK Orman ve Su İşleri Bakanlığı Maslak 1453 projesinin Fatih Ormanı ile ilgisi olmadığını ortaya çıkarırken, Reklamcılar Derneği, Ali Ağaoğlu'nun oynadığı reklamla vatandaşın yanıltılması nedeniyle Rekabet Kurulu'na şikâyette bulundu. Ali Ağaoğlu'na ait Maslak 1453 konut projesinin reklamında, projenin Fatih Ormanı'yla iç içe olduğu imajı çizilirken; Orman Bakanlığı, reklamların yanıltıcı olduğu nedeniyle tepki göstermişti.

  5. Ağaoğlu ders oldu!

   Zennube Ezgi Kaya
   Campaigner, Turkey
   Ağaoğlu ders oldu!

   Sibel HÜRTAŞ / Tülay ACAR - AHT Orman Bakanı Veysel Eroğlu, "Hata yaptık" diyen Ali Ağaoğlu'nun gerekli işlemleri yerine getirse dahi tekrar tabiat parkını işletemeyeceğini vurguladı. Eroğlu, "Talimat verdim, tabiat parklarını özel sektöre vermeyeceğiz, artık biz işleteceğiz" dedi Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, makamında Fatih Ormanı Tabiat Parkı'nın sözleşmesinin iptal edilmesine yönelik soruları yanıtladı.

  6. Fatih Altaylı: Teşekkürler Veysel Bey

   Serdar Paktin
   Petition Organizer
   Teşekkürler Veysel Bey

   javascript protected email address] ELEŞTİRMEYİ bildiğimiz gibi teşekkür etmeyi de bilmemiz gerekiyor.Başta Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na.Ortadaki haksızlığı, usulsüzlüğü, uyanıklığı, rantçılığı, yetim hakkı yemeyi, milletin servetini talan etmeyi gördü ve gerekeni yaptı.Dün Habertürk'ün manşetinde Ali Ağaoğlu'nun yasaların etrafından dolanarak nasıl bir çıkar ve rant imkânı oluşturduğunu belgeledik.Sabahın erken saatlerinde bakanlıktan bir açıklama geldi."Sayın Altaylı, Bugünkü gazetenizin manşetten duyurduğu haber ile alakalı olarak; Yazınızda dile getirdiğiniz üzere Maslak 1453 Projesi, öncesi ve sonrasında orman sınırları içinde bulunmamaktadır.

  7. TOKİ marifetiyle lüks konut yapmanın dar gelirlilere ne faydası var?

   Serdar Paktin
   Petition Organizer

   Gündemdeki bu proje ile ‘‘dar gelirlilerin konut sorununu kamu arazileri ve finansman olanaklarını da kullanarak çözmek‘‘ amacı ile kurulmuş olan TOKİ marifetiyle son dönemde birçok örneğini gördüğümüz şekilde, kamu arazileri ayrıcalıklı imar hakları tesis edilerek, lüks konut ve ticaret fonksiyonu ile yapılaşmaya açılmıştır. Hepimizin ortak mülkiyeti olan ve ancak kamu yararı gerekçesi ile şehircilik ilkeleri gözetilerek kullanılması gereken bu alanlarda ortaya çıkan rant, kimi sermaye gruplarının eline teslim edilmektedir.

   http://www.gercekgundem.com/?c=70259

   Maslak 1453 Adı Altında Yapılanlar Kent Suçudur - Gerçek Gündem

   Maslak 1453 Adı Altında Yapılanlar Kent Suçudur - ÖZGÜRCE... - Gerçek Gündem

  8. Tbmm Plan Ve Bütçe Komisyonu Toplantısı

   Serdar Paktin
   Petition Organizer

   Maslak Projesi ile ilgili olarak Bakan Eroğlu'na, "Orman deyince benim aklıma kralın şövalyesi gibi Fatih Ormanı’nda dolaşan inşaatçı gelmektedir. İstanbullular olarak hepimiz bu tanıtımı izlediğimizde terörize olmaktayız. Ali Ağaoğlu Fatih Ormanı’nın kendisine tahsis edildiğini söylemiş, Bakanlık reddetmiş, o da noter kağıdı ile bu tahsisi doğrulamış, medyaya düşen bu polemiğin sonunda gerçeğin ne olduğu anlaşılamamıştır. En yetkili ağız olarak sizden şunun cevabını istiyorum. Fatih Ormanı Ali Ağaoğlu’na tahsis edilmiş midir? 1453 Maslak Projesi’nde velev ki Ağaoğlu’nun dediği gibi orman kesilmemiş olsun, bu dev tesisin - ki şu anda İstanbul’da lüks konut projesine ihtiyaç yok- ekolojik etki değerlendirmesi yapılmış mıdır? Çevreye vereceği ekolojik zarar ölçülmüş müdür, bu çalışmayı talep ediyorum" dedi.

   http://www.haberfx.net/tbmm-plan-ve-butce-komisyonu-toplantisi-haberi-648480/

  9. Fatih Ormanları'na Vatandaşın Girmesi Engellenemez

   Serdar Paktin
   Petition Organizer

   Ancak Yalçın, Ağaoğlu Holding'in bu alanı proje kapsamında vatandaşın kullanımına kapatma ihtimaline karşı konunun takipçisi olduklarını belirtti.
   Ayrıca Ali Ağaoğlu, "ormanda isteyen film çeker, isteyen piknik yapar" dese de reklam filmi çekimi çin izin alıp 750 lira ödemesi gerekiyordu

   http://www.bianet.org/bianet/kent/141906-fatih-ormanlarina-vatandasin-girmesi-engellenemez

  10. Ağaoğlu’nun atını ormandan kovacaklar!

   Zennube Ezgi Kaya
   Campaigner, Turkey

   Orman ve Su İşleri Bakanlığı yetkilileri, Ali Ağaoğlu’nun Maslak 1453 Projesi’nin Fatih Ormanları içinde olduğu ve orman kullanımını elinde tuttuğu yönünde algı oluşturmaya çalıştığını belirterek “Proje ile Fatih Ormanları arasında Parkorman bulunuyor. Ağaoğlu ayrıca mesire yerini işleten şirket ile ortaklığa giderek orman kullanım alanının kendisinde olduğu algısını yaratmaya çalışıyor”
   dediler.

   http://www.focushaber.com/agaoglu-nun-atini-ormandan-kovacaklar--h-199543.html

   Ağaoğlu'nun atını ormandan kovacaklar! | Focus Haber

   Ağaoğlu'nun atını ormandan kovacaklar! - Maslak 1453 projesinde bir haber daha bomba çıktı

  11. Ali Ağaoğlu etek giyer mi?

   Zennube Ezgi Kaya
   Campaigner, Turkey

   Şu sıralar her kanalda Ali Ağaoğlu’nun reklamları dönüyor. Ağaoğlu’nun ‘bu değil, bu da değil...’ dediği reklamlar Maslak’a yapılacak yeni konut projesini anlatıyor. “Evinizin hemen yanında bir orman olsun istemez misiniz? İşte orman!” diyen Ağaoğlu’nun projesine karşı kampanya başlatıldı. Ağaoğlu’nun 320 bin ağacı keseceği iddia edildi. Ağaoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı karşılıklı açıklamalar yaptı. Tartışmanın geldiği son nokta ise Ağaoğlu’nun “3 ağaç kestiğimi kanıtlasınlar, Taksim’de etekle gezerim” iddiası oldu. Peki tüm bu tartışmalar nasıl başladı? İşte yanıtı...

   http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1106982&CategoryID=77

  12. Reached 40,000 signatures
  13. "Fatih Ormanları'nın kullanım hakkı bizde" internet sitesinden silindi

   Serdar Paktin
   Petition Organizer

   Eski yazı:
   Kuzeyden Fatih Ormanı'na komşudur ve kullanım haklarını elinde bulundurmaktadır. İlginç ve eşine az raslanır bir şekilde, hem büyük şehir özelliklerini, hem de sürdürülebilir kaynakları ve çevreye duyarlı yeşil bina sistemlerini bünyesinde barındıran ender bir yapıdır.

   Yeni yazı:
   Kuzeyden Fatih Ormanı'na komşudur. İlginç ve eşine az raslanır bir şekilde, hem büyük şehir özelliklerini, hem de sürdürülebilir kaynakları ve çevreye duyarlı yeşil bina sistemlerini bünyesinde barındıran ender bir yapıdır.

   http://www.maslak1453.com/genel-tanitim/0/1/agaoglu-maslak-1453-istanbul.html

  14. “Ağaoğlu ile Bakanlık arasındaki asıl sorun ne”

   Serdar Paktin
   Petition Organizer

   Ali Ağaoğlu’nun Bakanlığa yanıt vermek için yayınladığı belgede AKC Petrol adlı şirketin 2009′da 4 yıllığına yapmış kira sözleşmesi olduğu görülüyor. AKC Petrol adlı şirketin ticaret sicil kaydına bakıldığında Ağaoğlu’nun sahibi olduğu anlaşılıyor. Kira sözleşmesinde bölgeye yapılacak yatırımlara göre kiralama süresinin uzatılacağının not olarak düşülmesi dikkat çekiyor. Sözleşmedeki bu madde “Ağaoğlu Maslak 1453 projesini 2009′da mı başlattı?” sorusunu akla getiriyor.

   http://www.pressturk.com/ekonomi/haber/104762/aga%E2%80%99da-oyun-cok.html

  15. Reklamların durdurulması ve idari para cezası uygulanması için başvuruldu

   Serdar Paktin
   Petition Organizer

   Kamu otoritesinin tepkisine karşın, yasaya ve hukuka aykırı reklamla tüketicilerin yanıltılmaya ve aldatılmaya devam edildiğini savunan Engin, ''Kamu otoritesinin, konuya ilişkin tepki olarak basın açıklaması yapıp, kamuoyunu bilgilendirmesi yeterli değildir. Yapılan bu haksız ve hukuksuz kamuoyunu aldatan fırsatçı uygulamaya karşı, hukukun gereğini zaman geçirmeden yerine getirmesini tüketiciler olarak bekliyoruz'' ifadesini kullandı.

   http://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/96480--reklam-kuruluna-maslak-1453-sikayeti

   Reklam kuruluna ''Maslak 1453'' şikayeti

   İSTANBUL Tüketici Örgütleri Federasyonu (TÖF) Genel Başkanı Fuat Engin, '' Maslak 1453'' adıyla yapılan konut projesiyle ilgili yayınlanan reklamların durdurulması ve idari para cezası uygulanması için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu'na başvurduklarını bildirdi.

  16. İmza kampanyamız üzerine çıkan tartışmalara cevabımız

   Yeşilist Rehber
   Petition Organizer

   Cevabımız

   Biz İstanbullular, kendini buraya ait hissedenler ve bu şehri sevenler olarak, en başından beri hep bir ağızdan şehrimizin yeşil alanlarını tehdit eden projeler görmek istemediğimizi belirtiyoruz. Yüzyılların kenti, yuvamız, gürültüsüne, karmaşasına rağmen sevdiğimiz şehrimiz bugün koskoca bir metropol olan İstanbul'un kendine has doğası, kültürü, değerleri, Boğaz'ı, yüzyılların izlerini taşıyan mahalleleridir, bu şehrin albenisi.

  17. Maslak 1453 reklamları tüketiciyi yanıltıyor!

   Serdar Paktin
   Petition Organizer

   Son günlerde bazı basın organlarında İstanbul Fatih Ormanı'nın Ağaoğlu Grubu'na konut projesi amaçlı tahsis edildiğine ilişkin haberlerin yer aldığını hatırlatan Bakanlık, "Söz konusu grup tarafından yapılacak olan inşaat projesi, Fatih Ormanı sınırları dışında yer almaktadır. Fatih Ormanı'ndan herhangi bir tahsis söz konusu değildir" dedi. Ayrıca projenin tanıtım filminin Bakanlığın sorumluluk alanında yer alan Fatih Ormanı sınırları içinde çekilmesine dair Orman Bakanlığı'ndan alınmış bir müsaade bulunmadığı belirtildi.

   http://www.haberturk.com/polemik/haber/790574-o-reklam-tuketiciyi-yaniltiyor

   "O reklam tüketiciyi yanıltıyor"

   Orman Bakanlığı son günlerde bir inşaat firmasının tartışmalara yol açan reklam filminin gerçekten Fatih Ormanı sınırları içinde çekilmesine ilişkin bir müsaade bulunmadığını bildirdi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bir inşaat firmasının Fatih Ormanı içine inşaat yapacağı yönündeki tartışmalarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

  18. Ağaoğlu sitesinde hala Fatih Ormanları'nın kullanım hakkı olduğu iddiası va

   Serdar Paktin
   Petition Organizer

   Kuzeyden Fatih Ormanı'na komşudur ve kullanım haklarını elinde bulundurmaktadır. İlginç ve eşine az raslanır bir şekilde, hem büyük şehir özelliklerini, hem de sürdürülebilir kaynakları ve çevreye duyarlı yeşil bina sistemlerini bünyesinde barındıran ender bir yapıdır.

   http://www.maslak1453.com/genel-tanitim/0/1/agaoglu-maslak-1453-istanbul.html

   Ağaoğlu Maslak 1453 İstanbul | Genel Tanıtım

   Ağaoğlu Maslak 1453 İstanbul || Kurumsal Web Sitesi

  19. Bakanlık Ağaoğlu'nun Fatih Ormanları'nı kullanım hakkı olduğunu yalanladı!

   Serdar Paktin
   Petition Organizer

   "Söz konusu grup tarafından yapılacak inşaat projesi, Fatih Ormanı sınırları dışında yer almaktadır. Fatih Ormanı'ndan herhangi bir tahsis söz konusu değildir. Ayrıca projenin tanıtım filminin Bakanlığımız sorumluluk alanında yer alan Fatih Ormanı sınırları içinde çekilmesine dair Bakanlığımızdan alınmış bir müsaade de bulunmamaktadır.

   http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21836794.asp

   Bakanlık'tan Ağaoğlu'na yanıt

   İşadamı Ali Ağaoğlu'nun Maslak 1453 projesi ile ilgili kurumlardan farklı açıklamalar geliyor. Çevrecilerin proje alanında binlerce ağacın kesileceği yönündeki eleştirilerine 'Projemiz için 320 bin değil tek bir ağaç dahi kesilmemiştir" açıklaması yapan Ağaoğlu'na bu kez Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yanıt verdi. Bakanlık, kamuoyunda eleştirilere neden olan İstanbul Fatih Ormanı'nın bir konut projesine tahsis edildiği iddiasının gerçeği yansıtmadığı belirtti.

  20. Reached 30,000 signatures
  21. Dubai’de yapılan tanıtımların ardından Körfez ülkelerinde de ilgi görmüştü.

   Serdar Paktin
   Petition Organizer

   İşadamı Ali Ağaoğlu'nun geliştirdiği ve proje üzerinden konut satışlarına başladığı İstanbul Maslak 1453 Projesi'ne karşı imza kampanyası başlatıldı.

   http://www.odatv.com/n.php?n=agaoglunun-hayali-istanbulun-kabusu-oldu-0111121200

  22. imza verenlerin sayısı 24 saat içinde 12 bini geçti.

   Serdar Paktin
   Petition Organizer

   Kampanyayla iş makinelerinin Fatih Ormanları'ndan çekilmesi ve proje için Ağaoğlu Holding'e verilen iznin iptali talep ediliyor.

   http://focushaber.com/-istanbul-uyan-kabusun-gercek-oluyor--h-195537.html

  Supporters

  Ahu Şentürk
  5.75k followers

  @TuhafAmaGercek

  Oct 31, 2012

  Ağaoğlu #Maslak1453 projesi 320.000 m2'lik bir alana yapılacaktır.Proje için 320.000 ağacın kesileceği belirtilmektedir http://t.co/yG9IwM7Q

  TUHAF AMA GERÇEK TAG
  229k followers

  @Efla_tun

  Oct 31, 2012

  #Maslak1453 Tohumlar fidana fidanlar ağaca ağaçlar ormana ormanlar ağanınoğluna ...

  Eflatun Official
  32.8k followers

  @refikabirgul

  Oct 30, 2012

  “@Yesilist: @refikabirgul Fatih Ormanları'nın ortasında beton yığını istemiyoruz! #maslak1453 #sesver http://t.co/UwRtS5Nl””

  Refika'nın Mutfağı
  12.1k followers

  @baskomsernevzat

  Oct 31, 2012

  Ağaoğlu Maslak 1453: İstanbul uyan, kabusun gerçek oluyor! http://t.co/qkfCGJAO @change aracılığıyla

  Ahmet Ümit
  67.5k followers

  @eces

  Oct 31, 2012

  Ağaoğlu Maslak 1453: İstanbul uyan, kabusun gerçek oluyor! http://t.co/0JfSqoV7 via @change

  ♕ Ece S.
  3.5k followers

  @halil_calik

  Oct 31, 2012

  Maslak 1453 için 320bin ağaç kesilsin diyorsanız siz bilirsiniz ama hayır diyorsanız lütfen imza kampanyasına katılın: http://t.co/PPLPnlWq

  TOKYOPHONE
  4.35k followers

  @cigdemerken

  Oct 31, 2012

  İmzanızla destek olun. Ağaoğlu Maslak 1453: Protesto! İstanbul uyan, kabusun gerçek oluyor! http://t.co/vUgfQfyq via @change

  Kız Kafası
  10.5k followers

  @haticekolcak

  Oct 31, 2012

  imza kampanyasının linkini soranlar için http://t.co/wvHCDVFq

  Hatice Kolçak
  13.1k followers

  @Yesilist

  Oct 30, 2012

  Bu değil Ağaoğlu bu değil! Fatih Ormanları'nı rahat bırak! Maslak 1453 projesini protesto ediyoruz #maslak1453 #sesver http://t.co/lhRFart6

  Yeşilist
  3.28k followers

  @elifcaglarmuslu

  Oct 30, 2012

  "Bu değil, bu hiç değil, bu çok sıkıcı..." DUR deyin lütfen! http://t.co/gaIAjAFS

  Elif Çağlar Muslu
  5.71k followers

  @MugeCerman

  Oct 31, 2012

  Ağaoğlu Holding 1453: Protesto! İstanbul uyan, kabusun gerçek oluyor! Bir imza da siz atın lütfen. http://t.co/oEjqT9Lj via @change

  MugeCerman
  4.21k followers

  Reasons for signing

  • Semih Yılmaz Dülger BALıKESIR, TURKEY
   • almost 2 years ago

   Ormanı az olan ülkemin, nefes alacak ortamları tümüyle yok edilmesin. Eğer yapıların etrafında yeşil alan istiyorlarsa, biraz çaba, biraz harcama ile kendileri yeşil alanlar yaratsınlar. Bizim olanla bize hava atmasınlar. Bu yapılanlar hem insanlık dışı, hem de bir başka hırsızlık biçimidir.

   REPORT THIS COMMENT:
  • DENIZ ASTAM AMSTERDAM, NETHERLANDS
   • almost 2 years ago

   Cocuklarimiz dunyayi cehenneme ceviren cellatlarin kurbani oldugu icin ve katledilmis tum agaclar adina bu beton kirliligine karsiyim.

   REPORT THIS COMMENT:
  • eylül aygün ISTANBUL, TURKEY
   • almost 2 years ago

   Istanbulun yok olmasini, cirkinlesmesini ve bir bina yiginina donusmesini istemiyorum

   REPORT THIS COMMENT:
  • busra asikhasanoglu AKçADAG, TURKEY
   • almost 2 years ago

   İstanbul kadar hava kirliliginin oldugu bir yerde daha fazla ormana daha fazla agaca ihtiyacimiz var

   REPORT THIS COMMENT:
  • nevin tunçak TüRKIYE BURSA BURSA, TURKEY
   • almost 2 years ago

   Doğa demek insan demek,doğayı yokederseniz insanlarhem fizyolojik hem de cinnetler ve pskolojik buhranlar içinde boğulur...

   REPORT THIS COMMENT:

  Develop your own tools to win.

  Use the Change.org API to develop your own organizing tools. Find out how to get started.